KSIĄŻECZKA SANEPIDOWSKA OSTROŁĘKA

Nasza Poradnia lekarza rodzinnego POZ  ‍⚕️, realizuje świadczenie w postaci orzeczenia lekarskiego podczas otrzymania książeczki sanepidowskiej. Do placówki należy zgłosić się po otrzymaniu wyniku badania na nosicielstwo. Lekarz analizując wyniki może zlecić dodatkowe badania w celu wyeliminowania nosicielstwa gdy zajdzie taka obawa. Chcesz otrzymać książeczkę sanepidowską? Nic prostszego skontaktuj się z naszą placówką a my wyjaśnimy jak to zrobić.

Jak wyrobić książeczkę sanepidowską w Ostrołęce?

W celu otrzymania takiej książeczki należy udać się z próbką badanego kału do sanepidu w naszym mieście .Badanie zostawionej próbki trwa około 3 dni. Następnie po otrzymaniu wyniku należy udać się do lekarza. Lekarz prowadzący może stwierdzić:

  • ⇒brak przeciwwskazań do wykonywania pracy
  • ⇒czasowe albo trwałe przeciwwskazania do wykonywania pracy.

Książeczka sanepidowska Ostrołęka i okres jej ważności

Czas na jaki zostaje wydane orzeczenie lekarskie ,po upływie którego konieczne jest wykonanie ponownych badań ,zależy od decyzji lekarza prowadzącego. Decyzja zostaje podjęta na podstawie wyników badań laboratoryjnych ,a także na podstawie informacji i miejsca wykonywania pracy.

Kiedy muszę wyrobić książeczkę sanitarno-epidemiologiczną ?

Osoby ,które chcą podjąć pracę w miejscach gdzie istnieje ryzyko przeniesienia zakażenia bądź choroby zakaźnej muszą otrzymać książeczkę sanepidowską z orzeczeniem ,że takie ryzyko przeniesienia zakażenia nie występuje. Badanie te ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i firmy.

Badania te podejmują głównie osoby ,które w wykonywanej pracy mają kontakt pośredni bądź bezpośredni z żywnością. Osoby ,które mają kontakt z wodą pitna oraz lekami doustnymi również muszą wykonać badanie i otrzymać książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Co można wykryć podczas badania do celów sanitarno-epidemiologicznych?

Choroby wywołane podczas takiego zakażenia  wywołują  np. odwodnienie i wyniszczenie a czasami nawet zgon osoby. Bardzo ważne jest aby każdy pracownik posiadał aktualną książeczkę sanepidowską. Podczas takiego badania kału przyszły pracownik może otrzymać informację czy jest zakażony:

  • ⇒Pałeczkami duru brzusznego
  • ⇒Durów rzekomych A, B, C,
  • ⇒Pałeczkami Salmonella i Shigella
  • ⇒Escherichia coli