USG -PRYWATNIE I NFZ

Badanie USG jest jedną z pierwszych podstawowych badań w diagnostyce pacjenta i podczas dalszych zaleceń. Do przystąpienia do badania nie trzeba się specjalnie przygotować. Badanie USG na NFZ jest bezpieczne i nieinwazyjne. Zawsz warto zabrać ze sobą wyniki badań z poprzednich USG i badania krwi wykonane w niedalekim czasie od badania USG.

Na badanie USG prywatnie i NFZ zapraszamy do Poradni Lekarza rodzinnego Marek Świętochowski

Specjalistyczne badanie USG

Poradnia oferuje szerokim zakres badań w tym

USG jamy brzusznej

Posiadamy specjalistyczny nowoczesny aparat USG. Nasze usługi są wykonywane na bardzo wysokim poziomie tak aby dbać o komfort i bezpieczeństwo każdego pacjenta. W placówce wykonywane są również dodatkowe badanie w celu diagnostyki pacjenta by dokładnie przeanalizować dolegliwości i ocenić stan zdrowia pacjenta.

Jak przygotować się do badania-USG prywatnie i NFZ

By badanie USG przebiegło prawidło należy przestrzegać wytycznych lekarza rodzinnego. Należy zgłosić się do placówki 15 minut przed wykonaniem badanie. Konieczne jest podczas badanie USG NFZ okazanie książeczki zdrowia (pacjenci niepełnoletni) i dowodu osobistego pacjenci pełnoletni.

Jak często można wykonywać USG?

Ultrasonografia, czyli popularne badanie USG, należy do bezpiecznych metod diagnostycznych, która może być wielokrotnie powtarzana, nawet w niewielkich odstępach czasu. Wykonując USG(NFZ i prywatnie) lekarz szybko i bezboleśnie poznaje budowę i ewentualne wady organizmu. Do obrazowania wnętrza ludzkiego ciała wykorzystywane są fale akustyczne o wysokiej częstotliwości, niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Badanie USG prywatnie jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne (w przeciwieństwie do promieni rentgenowskich), poza tym nie ma konieczności wprowadzania do organizmu żadnych płynów, aby powstał kontrast. Każdy narząd odbija ultradźwięki inaczej, dzięki czemu można rozpoznać jego strukturę.

Co muszę zrobić by wykonać badanie USG na NFZ?

By wykonać badanie USG NFZ wystarczy zapisać się do naszego lekarza rodzinnego jako lekarza POZ. Zmiana lekarza jest bardzo prosta należy dostarczyć dane osobowe a nasza rejestracja wypełni dokumenty za nas. Lekarz wykona profesjonalne badanie oraz zleci kolejne badania w ramach diagnostyki jeżeli zajdzie taka potrzeba. Nie zwlekaj zadzwoń lub zapisz się już dziś !!!

USG jamy brzusznej