USG Doppler Wyszków

USG doppler

Postęp medycyny sprawia, że do dyspozycji mamy coraz to nowsze, bezinwazyjne metody diagnostyczne, dzięki którym można wykryć zmiany chorobowe na bardzo wczesnym etapie. Jedną z często wykorzystywanych metod w diagnostyce schorzeń naczyń krwionośnych jest USG Doppler. Pozwala ona w bardzo precyzyjny sposób zobrazować prędkość i kierunek przypływu krwi oraz znaleźć potencjalne nieprawidłowości, dzięki czemu pacjentowi może być zapewniona szybka i skuteczna pomoc. To wszystko możliwe jest dzięki odbiciu fal ultradźwiękowych, które wysyłane są przez specjalną aparaturę. Do naszej kliniki zapraszamy osoby, które chciałby wykonać USG Dopplera profilaktycznie lub zauważają u siebie niepokojące objawy i chciałby skonsultować je z lekarzem

USG Doppler Wyszków – co warto o nim wiedzieć?

USG Doppler to wręcz niezastąpione badanie, stosowane w diagnostyce chorób tętniczych oraz żylnych. Służy ono do precyzyjnego badania stanu naczyń żylnych oraz oceny ich wydolności. Za jego pomocą możliwe jest wykrycie zakrzepicy oraz innych nieprawidłowości, a także określenie przyczyny i stopnia zmian chorobowych. Badanie wykonywane jest w trakcie przebiegu leczenia, aby ocenić efekty terapii oraz przed podjęciem decyzji dotyczącej leczenia schorzeń żylnych – zarówno, jeśli chodzi leczenie chirurgiczne, jak i farmakologiczne. Dlaczego warto wykonać USG Doppler? Badania pokazują, że zakrzepica żył głębokich potrafi przebiegać bezobjawowo, a nie wykryta w odpowiednim czasie może doprowadzić do zatoru tętnicy płucnej, a tym samym śmierci w zaledwie kilka sekund. Uważa się, że choroby układu krwionośnego są najczęstszą przyczyną śmierci w naszym kraju – i to w różnym wieku. Leczenie zakrzepicy nie jest skomplikowane – najczęściej nie wymaga pobytu w szpitalu oraz przynosi szybkie efekty. Najważniejsze jest jednak postawienie odpowiedniej diagnozy na początkowym etapie rozwoju choroby – i właśnie w takiej sytuacji niezbędne jest badanie USG Doppler.

USG Doppler kończyn dolnych i górnych Wyszków – kiedy je wykonać ?

Wskazaniem do wykonania USG Doppler kończyn dolnych Wyszków są podejrzenia zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych i tętnicach, a także żylaki, tętniaki oraz inne stany chorobowe, którym towarzyszy nieprawidłowy przepływ krwi. Badanie pozwala ocenić ogólną wydolność żył oraz szybkość, z jaką przebiega krew. Jest skuteczne w wykrywaniu zatorów żylnych oraz niedrożności. Pozwala zapobiec niebezpiecznym stanom, takim jak zawał serca, udar mózgu czy zatorowość płucna. USG Dopplera umożliwia zbadanie większości tkanek, w których przepływa krew, również węzły chłonne, tętnice szyjne, narządy jamy brzusznej, a także narządy płciowe. Badanie można wykonywać profilaktycznie po ukończeniu 50 roku życia – średnia wieku chorych z zawałem serca wynosi 55 lat, więc pacjenci w tej grupie ryzyka powinni regularnie poddawać się badaniom profilaktycznym. Warto to robić, szczególnie, jeżeli towarzyszy Ci otyłość, insulinooporność lub palisz papierosy. Co jeszcze powinno skłonić do wizyty do specjalisty? Niepokojące są objawy takie jak zwiększenie średnicy jednej kończyny, pojawienie się tkliwości lub bólu, zaczerwienie lub przebarwienia na skórze czy nagłe odczucie bólu w klatce piersiowej lub duszności

USG Doppler – skuteczne i bezinwazyjne

USG Doppler to obecnie jedna z najskuteczniejszych i najłatwiej dostępnych metod diagnostycznych, dotyczących chorób układu krwionośnego. Zaleta tego zabiegu jest bezpieczeństwo oraz bezinwazyjność – może on być przeprowadzany u osób w każdym wieku, nawet u kobiet w ciąży. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać je nawet co 3 miesiące w celu oceny skuteczności leczenia. W naszej klinice, USG Doppler wykonywane jest przez wykwalifikowanych lekarzy, a samo badanie dostępne jest w bardzo przystępnej cenie . Jeżeli chcesz upewnić się, w jakim stanie są Twoje żyły i tętnice, to zachęcamy Cię do kontaktu. Gwarantujemy Ci indywidualne podejście oraz pełny profesjonalizm. USG Doppler realizujemy również dla pacjentów z takich regionów jak :

USG Doppler Wyszków – ile kosztuje badanie?

Nasz placówka wykonuje badanie USG Doppler już następnego dnia od zgłoszenia na badanie. Koszt wykonania USG Dopplera wraz z opisem dostępny już 20 minut po badaniu to:

 

  • 1 –  kończyna – 200 zł
  • 2  – kończyny – 300 zł

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług – USG Dopplera :

  • ⇒Szybki termin realizacji badania bez kolejek USG Doppler
  • ⇒Opis z wynikiem dostępny po badaniu
  • ⇒Możliwość uzyskania zniżki  badania w ramach złożenia deklaracji lekarza rodzinnego
  • ⇒Badanie wykonane nowoczesnym sprzętem