USG Doppler Ostrołęka

USG doppler

Jak działa ultrasonografia Dopplerowska i do czego służy — USG Doppler Ostrołęka ? Ultrasonografia, zwana również USG jest jednym z najczęstszych badań diagnostycznych oraz w profilaktyce różnych chorób. Poprzez emisję fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które nie są szkodliwe dla organizmu, w czasie rzeczywistym generowane są obrazy, które umożliwiają wizualizację narządów i struktur wewnętrznych. Istnieje kilka rodzajów USG, a gdy badanie wykonuje się przy pomocy Dopplera, można ocenić krążenie naczyń krwionośnych i przepływ krwi w organizmie. USG Doppler służy do badania nieprawidłowości w naczyniach krwionośnych, które mogą prowadzić do zakrzepicy, żylaków i tętniaków. USG Doppler wykonuje się również podczas ciąży do pomiaru przepływu krwi od matki do płodu

Sprawdź naszą ofertę USG Doppler Ostrołęka

USG Doppler Ostrołęka – jaka jest cena badania ?

✔️ 1 kończyna 200 zł

✔️2 dwie kończyny w pakiecie 300 zł

Co to jest USG Doppler? USG Doppler kończyn dolnych i górnych — Ostrołęka

USG Dopplerkończyn dolnych i górnych jest bardzo podobny do zwykłego USG — fale dźwiękowe są emitowane bezpośrednio w narządach wewnętrznych i tkankach organizmu, a echa wytwarzane podczas tego badania generują obrazy w czasie rzeczywistym, które mogą być monitorowane przez profesjonalistę i pacjenta. Przez umożliwiając wizualizację tych obrazów w ruchu, efekt Dopplera jest w stanie ocenić przepływ krwi w poszczególnych obszarach i narządów ciała.
Metoda jest bezbolesna, praktyczna i bezpieczna. W przeciwieństwie do innych rodzajów badań obrazowych nie wykorzystuje promieniowania i nie generuje dla pacjenta skutków ubocznych. Ten rodzaj USG musi być wykonany na zlecenie lekarza, który jest odpowiedzialny za ocenę najlepszej metody diagnostyki dla każdego przypadku.

Główne wskazania do wykonania USG Doppler kończyn dolnych i górnych — Ostrołęka

Jednym z głównych powodów, dla których lekarz zleca wykonanie USG dopplerowskiego, jest podejrzenie zmian w naczyniach krwionośnych, takich jak zwężenie, rozszerzenie lub niedrożność. Zmiany te mogą wystąpić w dowolnej tkance organizmu i są zdolne do generowania zakrzepicy, tętniaków, żylaków, a nawet choroby wieńcowej – odpowiedzialnej za ograniczenie dopływu krwi do serca.

Ponadto lekarz może zlecić wykonanie badania Dopplerowskiego w celu oceny funkcjonowania przepływu krwi w tętnicach i żyłach, nawet jeśli choroby z krwią nie są do końca oczywiste do wykrycia w diagnostyce lub wywiad z pacjentem na nie nie wskazuje.

Ten rodzaj badania jest również szeroko stosowany w ciąży. USG Doppler płodu jest stosowane do oceny przepływu krwi od matki do płodu przez łożysko.

Jakie są rodzaje ultrasonografii Dopplerowskiej?

Ze względu na swoją praktyczność i bezpieczeństwo istnieje kilka rodzajów ultrasonografii dopplerowskiej, które pomagają w ocenie i diagnostyce różnych schorzeń. Poznaj najważniejsze:

USG tarczycy Doppler — wskazania — Ostrołęka

USG tarczycy Doppler wykorzystuje się do oceny naczyń krwionośnych tarczycy oraz obecności guzków, torbieli i stanów zapalnych, które są bardzo częste w tym rejonie. W większości przypadków jest to wymagane badanie i zalecane przez endokrynologa.

USG Dopplerowskie w nogach — Doppler kończyn dolnych — Ostrołęka

Wskazane do diagnozowania słabego krążenia krwi w tym obszarze ciała i zwężenia naczyń oraz identyfikacji żylaków i zakrzepicy. Jest również znany jako Doppler kończyn dolnych.

USG Doppler piersi — Ostrołęka

Wskazane do identyfikacji obecności unaczynienia w guzkach piersi. Odbywa się to zwykle w celu uzupełnienia innych rodzajów badań, takich jak mammografia, ponieważ dostarcza bardziej szczegółowych informacji o charakterze już zidentyfikowanego guzka.

Położnicze USG Doppler — USG Doppler w ciąży — Ostrołęka

USG Doppler w ciąży przeprowadza się do oceny przepływu krwi od matki do płodu, odpowiedzialnego za dotlenienie i rozwój dziecka. Pozwala również ocenić tętno.

USG Doppler tętnic nerkowych — Ostrołęka

USG Doppler tętnic nerkowych wykonuje się do oceny przepływu krwi w tętnicach nerkowych, w których zmiany w przepływie krwi są główną przyczyną nadciśnienia tętniczego.

USG Doppler tętnic szyjnych — Ostrołęka

USG Doppler do oceny zmian w tętnicach szyjnych wykonuje się do diagnozowania zmian w tętnicach odpowiedzialnych za przenoszenie krwi z serca do mózgu. Zmiany te, spowodowane niedrożnością lub zwężeniem tych naczyń, mogą nawet prowadzić do wystąpienia udaru mózgu. Ważne jest, aby to badanie było wykonywane jako metoda zapobiegawcza.

Jak wykonuje się USG Doppler?

Jak w zwykłym USG, w celu przeprowadzenia badania pacjent kładzie się na kozetce i za pomocą żelu profesjonalista przesuwa urządzenie po skórze.

Obrazy są generowane w czasie rzeczywistym na ekranie urządzenia i mogą być śledzone również przez pacjenta, który dostaje po wykonaniu badania wydrukowany wynik do oceny lekarza. Metoda jest bezbolesna i w większości przypadków nie wymaga żadnego przygotowania.