USG Tarczycy Ostrołęka

USG-Tarczycy

USG tarczycy w Ostrołęce jest badaniem bezbolesnym ,które wykonuje się aparatem ultrasonograficznym. Zasada działania polega na rozchodzeniu się ultradźwięków odbijanych przez badane tkanki. Tarczyca jest gruczołem który umiejscowiony jest stosunkowo powierzchownie ,dlatego wykonując badanie mamy bezpośredni niezakłócony obraz. Podczas badania, Lekarz rodzinny stwierdza jakie jest położenie ,kształt, rozmiar tarczycy oraz struktura miąższu. Badanie USG tarczycy pozwala wykryć zmiany guzowate oraz stopień ich mikrozwapień co daje możliwość zlecenia dalszych badań dla pacjenta w tym np.biopsji.

Jak prawidłowo przygotować się do USG Tarczycy w Ostrołęce?

Do badania nie trzeba specjalnych przygotowań , należy ubrać luźną odzież  która posiada szerszy dekolt. Umożliwi to wystarczający dostęp do odcinka szyjnego dla lekarza rodzinnego. Pamiętaj aby zdjąć na czas badania biżuterię oraz pozostałe elementy które mogłyby ograniczyć dostęp do badanego miejsca. Jeżeli posiadamy poprzednie badania tarczycy w tym hormony (TSH,ft3,ft4), warto zabrać wynik tych badań.

Badnie USG

 Badanie USG Tarczycy-wrażliwe na ruch

Badanie USG tarczycy jest jednym z tych badania które jest wrażliwe na ruch. O ile w przypadku osób dorosłych nie tworzy to żadnego problemu podczas badanie USG Tarczycy , o tyle gdy pacjentem jest dziecko może sprawiać to delikatną trudność. Aby uniknąć ruchu dziecka podczas badania , należy przed badaniem wytłumaczyć dziecku przebieg badania. Można podczas badania czytać dziecku bajkę bądź odtwarzać ją na smartfonie , by dziecko czuło się spokojnie i bezpiecznie ,a badanie minęło sprawnie.

Jak długo trwa badanie tarczycy?

Badanie USG tarczycy trwa około 20 minut. Pacjent podczas badania przyjmuję pozycję leżącą. Lekarz nakłada niewielką ilość żelu by wykonać prawidłowo badanie. Pacjent otrzymuje wynik bezpośrednio po wykonaniu badania wraz z opisem.

Wykonanie USG tarczycy pozwala na :

 

  • ⇒Określenie wielkości i objętości tarczycy
  • ⇒Wykrycie możliwych niepowołanych zmian tarczycy, które mogą być złośliwe
  • ⇒Ocenę czy wzrost tarczycy jest prawidłowy
  • ⇒Kontrolę po wykonanym zabiegu

Nie czekaj zadzwoń i zapisz się już dziś !!

 

USG tarczycy  Ostrołęka – ile kosztuje badanie?

Nasz placówka wykonuje badanie USG tarczycy już następnego dnia od zgłoszenia na badanie. Koszt wykonania USG tarczycy wraz z opisem dostępny już 20 minut po badaniu to jedynie 150 zł . Każdy pacjent ma możliwość zapisania się do poradni w ramach NFZ ( lekarz rodzinny) a wtedy badania jest wykonywane bezpłatnie . Dlaczego warto skorzystać z naszych usług   :


  • ⇒Szybki termin realizacji badania bez kolejek USG
  • ⇒Opis z wynikiem dostępny po badaniu
  • ⇒Możliwość uzyskania bezpłatnego badania w ramach NFZ
  • ⇒Badanie wykonane nowoczesnym sprzętem