POŁOŻNA POZ -OSTROŁĘKA

Położna POZW naszej placówce oferujemy świadczenia-Położna POZ. Położna ma za zadanie oferować kompleksową pomoc w zakresie opieki położniczej i ginekolicznej wraz z opieką neonatologiczną nad noworodkiem. Aby skorzystać z świadczeń położnej POZ w Ostrołęce i okolicach , należy wypełnić deklarację. W tym celu zadzwoń do przychodni ,a my wszystko wyjaśnimy i pomożemy załatwić formalności.

Jak często są wizyty położnej POZ?

Oczywiście ilość wizyt położnej zależy w szczególności od aktualnej sytuacji i konieczności. Podczas takiej wizyty położna POZ przeprowadza wywiad oraz obserwację. Położna sprawdza czy macica prawidło jest obkurczona oraz jak przebiega gojenie się rany (w przypadku cesarskiego cięcia).Po porodzie położna POZ sprawuje opiekę nad mamą i noworodkiem do drugiego miesiąca. Pierwsza wizyta położnej odbywa się w ciągu 48 godzin od opuszczenia matki z dzieckiem szpitala. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia młodej mamie przysługuje:

  • ⇒od 21 do 31 tygodnia ciąży -1 wizyta w tygodniu (maksymalnie 10 wizyt),
  • ⇒od 32 tygodnia ciąży do porodu – 2 wizyty w tygodniu (maksymalnie 16 wizyt).

Położna środowiskowa czy jej wizyta jest obowiązkowa?

Wizyta położnej środowiskowej nie jest obowiązkiem. Młoda mama nie musi umówić się na wizytę patronażową ,jeśli nie czuje takiej potrzeby. Watro skorzystać z pomocy i opieki położnej środowiskowej , ponieważ otrzymujemy doraźną pomoc i wsparcie dla siebie oraz dziecka. Jeśli chcesz poznać ofertę – Położna środowiska Ostrołęka(Kadzidło, Nowa Wieś) zadzwoń już dziś !!

Kiedy zgłosić się do położnej środowiskowej?

Każda kobieta może złożyć deklarację wyboru położnej środowiskowej przed porodem lub położnej środowiskowej po porodzie. Lekarz ginekolog, prowadzący daną ciążę powinien skierować młodą matkę pomiędzy 21 a 26 tygodniem ciąży do wybranej położnej POZ. Gdy wizyty patronażowe zakończą się pielęgniarka środowiskowa przekazuje opiekę nad niemowlęciem pielęgniarce POZ.