USG Doppler Łomża

USG doppler - Marek poradnia

Choroby układu krążenia zbierają śmiertelne żniwo na całym świecie. Również w naszym kraju są najczęstszą przyczyną zgonów. W ich przypadku, podobnie jak ma to miejsce przy niemal wszystkich schorzeniach, niezwykle ważna jest wczesna diagnostyka – zanim dojdzie do dysfunkcji serca, żył czy tętnic. Najlepszym sposobem, aby stwierdzić rozwijająca się miażdżyce jest USG Doppler. Badanie to wykonujemy w naszej klinice, gdzie możesz liczyć na profesjonalne podejście oraz wykwalifikowany zespół specjalistów.

USG Doppler Łomża – czy warto?

USG Doppler Łomża to bardzo skuteczne badanie, które pozwala wykryć wszelkie zmiany chorobowe w naczyniach krwionośnych. Poza tym jest w pełni bezpieczne, bezinwazyjne oraz nie towarzyszy mu ból. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Zakrzepica żylna nazywana jest cichą chorobą, ponieważ potrafi rozwijać się wiele lat bez wyraźnych objawów – niekiedy, subtelne symptomy pojawiają się tylko w jednej nodze. Nierzadko uważa się, że obrzęk czy ból spowodowane są zmęczeniem, a lekceważenie takiego stanu potrafi być bardzo poważne. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o miażdżycę – osoby, które nigdy nie doświadczyły żadnych niepokojących objawów, mogą niespodziewanie doświadczyć zawału serca.

W jakich sytuacjach wskazany jest USG Doppler kończyn dolnych Łomża? Badanie poleca się wykonać przy podejrzeniu zakrzepicy żylnej oraz w diagnostyce przewlekłej niewydolności żylnej. Wykonać je powinny także osoby, które zauważają u siebie niepokojące objawy, takie jak bóle kończyn, uczucie ciężkości nóg, zaburzenia czucia, drętwienie kończyn, pojawienie się pajączków i żylaków czy też przebarwień i zmian skórnych.

USG Doppler kończyn dolnych i górnych Łomża – na czym polega?

USG Doppler kończyn górnych Łomża to badanie, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe, przemierzające ciało pacjenta oraz odbijające się od krwi. Powracają one do głowicy, która podłączona jest do aparatu ultrasonograficznego. Wyniki badania od razu przedstawiane są na ekranie komputera i nie trzeba na nie dodatkowo czekać – lekarz może w jego trakcie podstawić diagnozę i zaproponować interwencję chirurgiczną lub leczenie farmakologiczne. Podczas USG obserwuje się prędkość przepływu krwi – szczególnie miejsca, gdzie płynie ona wolniej, cofa się, co mogłoby świadczyć o niedomykaniu się zastawek żylnych lub też została zatrzymana. Badanie pozwala ocenić przekrój układów krwionośnych oraz zbadanie wydolności żył. Za jego pomocą niemożliwa jest jednak ocena naczyń krwionośnych wewnątrz czaszki – w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest rezonans magnetyczny.

Jak przebiega badanie?

Zarówno USG kończyn górnych Łomża, jak i dolnych wymaga od pacjenta odsłonięcia obszaru ciała, który zostanie poddany badaniu. Następnie jest on poproszony o położenie się na łóżku. Lekarz nakłada wtedy na skórę specjalny żel, który ułatwia przenikanie fal ultradźwiękowych oraz przykłada do ciała głowicę urządzenia, przesuwając nią po skórze i obserwując obraz na ekranie komputera. Badanie to przypomina zwykłe USG, jednak wzbogacone jest o tzw. efekt Dopplera. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko oglądanie powstałego obrazu na monitorze, ale też słyszalny jest szum płynącej krwi. Wszelkie pojawiające się zakłócenia są dla lekarza dodatkową informacją na temat stanu żył pacjenta.

USG Dopplera nie wymaga specjalnych przygotowań, ani nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – z powodzeniem może być wykonywane nawet u kobiet w ciąży. Można je wielokrotnie przeprowadzać, nawet co kilka miesięcy w zależności od potrzeb i zaleceń lekarza. USG Doppler to obecnie jedna z najdokładniejszych i najskuteczniejszych metod diagnostycznych chorób układu krwionośnego. Dostępne jest także w naszej klinice w bardzo przystępnych cenach – USG jednej kończyny to zaledwie 200 zł, natomiast badanie 2 kończyn w pakiecie niesie za sobą wydatek rzędu 300 zł. Zachęcamy Cię do kontaktu i omówienia się na wizytę z jednym z naszych doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy. USG Doppler realizujemy również dla pacjentów z takich regionów jak :

USG Doppler Łomża – ile kosztuje badanie?

Nasz placówka wykonuje badanie USG Doppler już następnego dnia od zgłoszenia na badanie. Koszt wykonania USG Dopplera wraz z opisem dostępny już 20 minut po badaniu to:

 

  • 1 –  kończyna – 200 zł
  • 2  – kończyny – 300 zł

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług   :

 

  • ⇒Szybki termin realizacji badania bez kolejek USG Doppler
  • ⇒Opis z wynikiem dostępny po badaniu
  • ⇒Możliwość uzyskania bezpłatnego badania w ramach NFZ
  • ⇒Badanie wykonane nowoczesnym sprzętem