Kwas hialuronowy na stawy Białystok

kwas hialuronowy na stawy
Twoje ciało wytwarza kwas hialuronowy. Jest to naturalna część płynu stawowego, która pomaga działać stawom, amortyzować stawy oraz zapewnia ich płynną pracę. Kiedy masz chorobę zwyrodnieniową stawów (OA), kwas hialuronowy w zaatakowanym stawie rozrzedza się i nie działa prawidłowo. Zastrzyki z kwasem hialuronowym uzupełniają naturalne zaopatrzenie organizmu. Kwas hialuronowy jest podobny do substancji naturalnie występującej w stawach. Działa jak smar i amortyzator i pomaga stawom działać prawidłowo.

Choroba zwyrodnieniowa stawów – leczenie osoczem kolana Białystok

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego stosuje się w leczeniu bólu kolana spowodowanego chorobą zwyrodnieniową stawów (OA) u pacjentów, którzy byli już leczeni lekami przeciwbólowymi (np. acetaminofen) i innymi lekami, które nie spełniły swojego zadania
ból kolana stawy - kwas

Kwas hialuronowy do stawu kolanowego Białystok – czy to naprawdę działa? Zastrzyki z kwasem hialuronowym na stawy

Lekarze nie są w stanie przewidzieć, kto odniesie korzyści ze wstrzyknięć kwasu hialuronowego i na kogo on podziała. Jednak wielu lekarzy podaje je osobom z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, których objawy nie ustępują po zastosowaniu środków przeciwbólowych lub nielekowych terapii, takich jak ciepło lub lód.

Zastrzyki hialuronowe, a środki przeciwbólowe 💊

Zastrzyki hialuronowe są również często stosowane przez osoby, które nie mogą przyjmować środków przeciwbólowych, takich jak paracetamol, ibuprofen lub naproksen sodu albo nie mogą (lub nie są gotowe) na operację całkowitej wymiany stawu kolanowego.

Zastrzyki z kwasem hialuronowym 💉 w kolano – opinie pacjentów

Pacjenci w większości przypadków chwalą te zabiegi i odczuwają po nich ulgę.

Iniekcje dostawowe Białystok – jak skuteczne są zastrzyki kwasu hialuronowego w chorobie zwyrodnieniowej stawów?

✔️ Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą działać lepiej niż środki przeciwbólowe u niektórych osób z chorobą zwyrodnieniową stawów. Mogą one również działać w sposób podobny jak zastrzyki z kortykosteroidów do kolan. Zastrzyki z kwasu hialuronowego wydają się działać lepiej u niektórych osób niż u innych.

✔️ Mogą być mniej skuteczne u osób starszych i osób z ciężką chorobą zwyrodnieniową stawów. Zapytaj swojego lekarza o zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano i o to, czy będą dla Ciebie odpowiednie.

Lekarz od stawów Białystok – zastrzyk kwasu hialuronowego – czego się spodziewać? 🤔

➡️ W zależności od tego, jakiego typu roztworu używa Twój lekarz, możesz otrzymać pojedynczy zastrzyk lub otrzymasz od trzech do pięciu zastrzyków w odstępie 1 tygodnia.

➡️Wstrzyknięcie wykonuje się w ten sam sposób dla wszystkich typów zastrzyków. Najpierw lekarz oczyszcza obszar. Jeśli kolano jest spuchnięte od nadmiaru płynu, lekarz może wstrzyknąć miejscowy środek przeciwbólowy, a następnie wprowadzić igłę do stawu, aby usunąć nadmiar płynu. Mając wciąż tę samą igłę, lekarz może zwykle wstrzyknąć kwas hialuronowy do stawu kolanowego.

➡️ Po zastrzyku nie należy wykonywać ciężkich ćwiczeń obciążających kolano przez dzień lub przed dwa dni. Oprócz odciążenia stawów przez te pierwsze dni po iniekcji kwasu hialuronowego możesz wznowić normalne czynności.

Skutki uboczne, jakie mogą pojawić się po zastrzyku z kwasem hialuronowym

🔺 Najczęstsze krótkotrwałe działania niepożądane to niewielki ból w miejscu wstrzyknięcia i niewielkie nagromadzenie płynu stawowego. Stan kolana poprawia się w ciągu kilku dni.

🔺 Zastrzyki te mogą nie działać u osób z nadwagą ze względu na zwężenie przestrzeni stawowej w kolanie. Pamiętaj, jeśli jesteś zaniepokojony czymkolwiek, związanym ze swoim zdrowiem skontaktuj się z lekarzem.

Reumatolog Białystok – Poradnia Lekarza Rodzinnego Marek Świętochowski

Wyniki wstrzyknięć kwasu hialuronowego w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego różnią się u każdego pacjenta. Niektórzy ludzie odczuwają całkowitą ulgę w objawach choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego, podczas gdy inni otrzymują częściową ulgę lub wcale.
Jednak warto rozważyć leczenie bólu stawu iniekcją z kwasu hialuronowego u reumatologa – zabiegi dostępne w Poradnia Lekarza Rodzinnego Marek Świętochowski w Białymstoku.

Lekarz od kości i stawów – ból kolana i zastrzyki z kwasu hialuronowego na kolano

Zastrzyki z kwasem hialuronowym do kolana mogą działać na kilka sposobów w celu zmniejszenia objawów choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Na przykład wstrzyknięcia kwasu hialuronowego mogą zmniejszyć stan zapalny i tarcie oraz spowalniają degenerację chrząstki i kości.
Kwas hialuronowy w Białymstoku jest coraz bardziej popularny w leczeniu bólu stawów i kolana. Pozytywne efekty utrzymują się w dużej mierze przypadków nawet do roku.

Zastrzyki z kwasem hialuronowym w kolano cena

Zabieg ten wykonywany jest prywatnie w domu pacjenta przed wcześniejszym umówieniem . Zadzwoń do nas i zapytaj o zastrzyki z kwasem hialuronowym – i o to, jaka jest ich cena.
Nie męcz się więcej z bólem kolan – zapisz się na nasz zabieg i skorzystaj! Sprawdź nas – reumatolog Białystok prywatnie – Poradnia Lekarza Rodzinnego Marek Świętochowski – lekarz na stawy.