Kwas hialuronowy na stawy Ostrołęka

kwas hialuronowy na stawy

Jednym z podstawowych składników, jakie można znaleźć w mazi stawowej, jest kwas hialuronowy. Jego obecność w torebce stawowej pozwala na właściwe funkcjonowanie stawów oraz zapewnia niezbędną smarowność. Produkcja kwasu hialuronowego zachodzi w tkankach chrząstek, przy czym średnio po 25 roku życia jego synteza w organizmie zaczyna spadać. Może prowadzić to z czasem do powstawania deficytów i niedoborów.

Jakie są skutki niedoboru i deficytu kwasu hialuronowego w stawach?

Skutkiem tego są problemy z ruchliwością stawów oraz pojawiające się dolegliwości bólowe. Ignorowanie problemu i długotrwałe unikanie konfrontacji jest jednoznaczne z pojawieniem się chorób zwyrodnieniowych. Tego typu dolegliwości związane są z wieloletnim, często kosztownym, leczeniem nie zawsze pozwalającym na osiągnięcie pełnego zdrowia. Niezbędna jest wówczas rehabilitacja a niekiedy nawet zabieg operacyjny. Choroby stawów w dzisiejszych czasach stają się coraz większym problemem rozpowszechniającym się w zastraszającym tempie.Cierpią na nie nie tylko osoby starsze, ale również i młodzi, zwłaszcza ci czynnie uprawiający aktywność fizyczną, u których można zauważyć znaczne uszkodzenie stawów kolanowych

Kwas hialuronowy – jak uzyskać lek?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających kwas hialuronowy, pod postacią kapsułek, rozpuszczalnych proszków czy też gotowych płynów podawanych doustnie. Przy wyborze odpowiedniego produktu należy zwrócić uwagę szczególnie na stężenie substancji czynnej. Zawartość jej zwykle waha się od 1% do 2,2%. Ważna jest też masa cząsteczkowa wpływająca bezpośrednio na stopień procesu degeneracji chrząstki.

Czy suplementy diety z kwasem hialuronowym mogą pomóc w 100%?

Często są to suplementy diety w pełni nie rozwiązujące problemu a tylko wspierające funkcjonowanie organizmu. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza. Pomoże on odpowiednio dobrać kurację i wskaże preparat z największą skutecznością. Mimo iż nie są to leki i preparaty wydawane na receptę, istotnym jest dostosowanie kuracji do potrzeb pacjenta.

ból kolana stawy - kwas

Jakie stawy są najbardziej obciążone w ciele człowieka? Stawy kolanowe

Największymi i najbardziej obciążonymi stawami w ciele człowieka są stawy kolanowe. Zarówno ciężka praca fizyczna, jak i siedzący tryb życia mogą przyczynić się do powstawania stanów chorobowych. Ciągły pośpiech i niewłaściwa dieta to kolejne źródła stopniowej degradacji chrząstki stawowej. Ze względu na swoje położenie stawy kolanowe są poddawane obciążeniom. Są najbardziej narażone na urazy i uszkodzenia.

Ból stawów kolanowych Ostrołęka – do jakiego specjalisty się udać?

W przypadku chorób stawowych zwykle otrzymuje się skierowanie do ortopedy. Zajmuje się on się zaburzeniami związanymi z układem kostnym. Często niezbędna jest też wizyta u reumatologa. Wskazaniem jest podejrzenie schorzeń reumatycznych kości i stawów. Bez względu na dalszy tok leczenia, w pierwszej kolejności należy się udać po skierowanie i wstępną diagnozę do lekarza pierwszego kontaktu.

Jaka jest najbardziej powszechna i najskuteczniejsza forma przyjmowania kwasu hialuronowego? Zastrzyk do stawów!

Najbardziej powszechną formą podania kwasu hialuronowego są zastrzyki ze względu na doskonałą przyswajalność i precyzyjne do miejscowe podanie. Nie ma konieczności rezerwowania kolejek u specjalistów. Zastrzyki z kwasem hialuronowym podawane do stawów są dostępne bez recepty. Wskazana jest jednak konsultacja z lekarzem celem dobrania odpowiedniej dawki preparatu oraz ustalenia częstotliwości wizyt, na których to będzie on wstrzykiwany.

Jak zapisać się na zastrzyk? Zadzwoń do naszej placówki 880-716-561  i dowiedz się więcej o terminie i badaniu. Iniekcja preparatu zwykle jest realizowana od 3 do 5 razy, przy czym efekt kuracji niekiedy utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Niekiedy wskazane jest przedłużenie kuracji. Liczba cykli leczenia uzależniona jest od stanu zdrowia pacjenta i przypadłości, na którą zostały przypisane.

Jak wygląda zastrzyk z kwasu hialuronowego? Proces podania substancji czynnej odbywa się poprzez wprowadzenie igły do torebki stawowej w odpowiednim miejscu. W tym celu wykorzystuję się badanie ultrasonograficzne. Gwarantuje ono precyzje, by lek mógł być podany w docelowe miejsce. Mimo swojej formy cały zabieg, pod warunkiem, iż jest przeprowadzany przez specjalistę, jest niegroźny i nie powinien skutkować efektami ubocznymi.