Pielęgniarka medycyny-szkolnej

Pielęgniarka-szkolna z dzieckiemPielęgniarka medycyny-szkolnej bądź „higienistka” ,świadczy opiekę nad dziećmi i młodzieżą szkolną. Pielęgniarka szkolna sprawuje opiekę nad młodzieżą szkolną  ,która podlega obowiązkowi nauki szkolnej. Opieka rozpoczyna się od klasy „0” do ukończenia 19 roku życia. Aby sprawdzić ofertę naszej placówki w zakresie pielęgniarki szkolnej zadzwoń już dziś !!

Pielęgniarka w szkole -aktywne zajęcia

Pielęgniarka może między innymi za zgodą wychowawcy poprowadzić zajęcia edukacji prozdrowotnej. Podczas takich zajęć pielęgniarka szkolna prowadzi aktywną konwersację z uczniami o stylu życia , o problemach zdrowotnych wynikających z nieprawidłowego trybu życia. Bardzo ważnym aspektem jest również współpraca pielęgniarka szkolnej z nauczycielami wychowania fizycznego ,którzy również promują zdrowotny tryb życia. Pielęgniarka szkolna może zalecić bądź przekazać wskazania do wykonywania określonych ćwiczeń przez ucznia w trosce o jego zdrowie i bezpieczeństwo.

Jakie są zadania pielęgniarki szkolnej?

Pielęgniarka podczas badania tzw. bilansu , sprawdza okresowo wzrost i wagę oraz bada słuch i wzrok. Pielęgniarka sprawuję również opiekę nad uczniami, którzy mają szczególne problemy zdrowotne związane z:

  • ⇒Problemami niepełnosprawności
  • ⇒Przebytymi chorobami
  • ⇒Nieprawidłową wagą
  • ⇒Próchnicą zębów
  • ⇒Utrzymaniem dobrej kondycji

Nasze świadczenia usługi pielęgniarki szkolnej świadczymy w miastach takich jak Ostrołęka, Kadzidło ,Nowa wieś. Nasza oferta obejmuje również świadczenie pielęgniarki POZ .