Lekarz medycnyny sportowej Ostrołęka

lekarz sportowy

Medycyna sportowa jest specjalizacją medyczną odpowiedzialną za opiekę zdrowotną nad osobami, które zawodowo lub amatorsko uprawiają ćwiczenia fizyczne, lub sport. Nacisk kładziony jest na opiekę zdrowotną pacjenta jako całość, z ćwiczeniami fizycznymi i sportem jako narzędziami analizy w celu poprawy jakości życia i wydajności podczas ćwiczeń fizycznych. Jeśli szukasz lekarza medycyny sportowej w Ostrołęce, skontaktuj się z nami i umów na wizytę do specjalisty.

Czym zajmuje się lekarz medycyny sportowej?  Lekarz medycyny sportowej Ostrołęka

Lekarz medycyny sportowej, podobnie jak lekarz rodzinny Ostrołęka działa w szerokim zakresie, kierując się fizjologią wysiłku fizycznego, profilaktyką problemów zdrowotnych i poprawą wydolności pacjentów uprawiających sporty wyczynowe oraz amatorskie praktyki. Jest to wyszkolony klinicznie specjalista z wiedzą z różnych dziedzin medycyny, takich jak kardiologia, ortopedia, immunologia, endokrynologia, a nawet medycyna snu.

Obszary badań tej specjalności to w szczególności:

⇒ leczenie urazów;
⇒ analiza i wskazówki przed  rozpoczęciem aktywności fizycznej;
⇒ kompletna fizyczna ocena i diagnoza idealnego rodzaju sportu dla każdej osoby zgodnie z jej biotypem;
⇒ zalecenia dotyczące stylu życia i zdrowego odżywiania;
⇒ badania i kontrola nowych metod treningu sportowego.

Medycyna sportowa jest bezpośrednio powiązana z jakością życia i zdrowiem ludzi

Lekarze medycyny sportowej z naszej przychodni w Ostrołęce mogą przeprowadzić ocenę stanu zdrowia od etapu przed rozpoczęciem ćwiczeń po opiekę zdrowotną po wysiłku fizycznym, spełniając wymagania osób wykonujących zwykłe czynności fizyczne i profesjonalnych sportowców wyczynowych. Wraz z rozwojem sektora technologicznego i medycyny coraz bardziej innowacyjne techniki pomagają lekarzom medycyny sportowej i sportowcom w Ostrołęce w przygotowaniu do zawodów czy treningów z wykorzystaniem, na przykład analizy laboratoryjnej do indywidualizacji obciążeń treningowych lub okresów odpoczynku w celu zapobiegania urazom mięśni.

Medycyna sportowa – nie tylko dla sportowców

Medycyna sportowa odgrywa znacznie większą rolę w życiu pacjentów niebędących sportowcami, którzy stanowią większość populacji. Obecnie największymi przyczynami zgonów na świecie są choroby układu krążenia, tuż za nimi cukrzyca, choroby endokrynologiczne i zaburzenia metaboliczne.
Pacjenci z chorobami przewlekłymi mogą skorzystać z pomocy lekarza medycyny sportowej w naszej klinice w Ostrołęce, który pomoże im w doborze aktywności fizycznej, która może przyczynić się do poprawy ich stanu zdrowia i zapewni lepszą jakość życia.

Lekarz zajmujący się medycyną sportową skupia się na uprawianiu sportu i jakości życia ludzi. Wielu specjalistów medycyny sportowej zajmuje się nawet ćwiczeniami i promocją zdrowia dla osób starszych.

Pierwszą próbą wczesnego leczenia wielu z chorób jest słynna zmiana stylu życia — i tu właśnie pojawia się medycyna sportowa. Nie tylko w leczeniu, ale także w profilaktyce!

Lekarz medycyny sportowej

Leczenie i profilaktyka — lekarz medycyny sportowej Ostrołęka

Nadciśnienie, hiperglikemia, otyłość i hipercholesterolemia są jednymi z głównych czynników ryzyka, które prowadzą do zgonu, według IHME (Instytut Metryki i Oceny Zdrowia) Uniwersytetu Waszyngtońskiego.

A co mają wspólnego te czynniki ryzyka? Wszystkie można zredukować i można im zapobiegać poprzez ćwiczenia fizyczne. Innymi słowy, każdy lekarz musi mieć wiedzę z zakresu medycyny ruchu i sportu, aby móc w odpowiedni sposób przepisać aktywność fizyczną swoim pacjentom.

Czy poza przykładami tych pacjentów lekarz medycyny sportowej w Ostrołęce ma więcej specjalizacji, w których obecna jest medycyna ruchu i sportu?

Myślimy również o starszych pacjentach i ich rodzinach. Rodzina starszych pacjentów często obawia się ryzyka upadków. Wśród głównych przyczyn upadków znajduje się część funkcjonalna np. wstawanie z krzesła, chód i utrzymanie równowagi, prawidłowa postawa, deformacje stawów – we wszystkich tych przypadkach medycyna sportowa może pomóc i zmniejszyć ryzyko upadków poprzez zastosowanie odpowiednich praktyk i ćwiczeń.

Młodzi pacjenci również mogą skorzystać z lekarza medycyny sportowej. Szczególnie w przypadku gdy są zestresowani rutyną w pracy i problemami rodzinnymi, co otwiera prostą drogę do stanów depresyjnych. Jedną z głównych terapii niefarmakologicznych jest uprawianie aktywności fizycznej. Innymi słowy, ćwiczenia i medycyna sportowa mogą mieć wpływ również na umysł, działać terapeutycznie i odgrywać rolę prewencyjną w kilku obszarach medycyny.

Medycyna sportowa Ostrołęka – udaj się do najlepszego lekarza

Warto również podkreślić fundamentalną rolę lekarza medycyny sportowej w sprawach związanych z wynikami sportowymi:

⇒ leczy i zapobiega urazom;

⇒ kieruje uprawianiem sportu, doborem treningu i ich intensywnością;

⇒ zapewnia odpowiednie wsparcie medyczne;

⇒ poprawia wydajność i jakość treningów;

⇒ maksymalizuje wydajność sportowców

Obszary praktyki lekarza medycyny sportowej – specjaliści medycyny sportowej w Ostrołęce

Medycyna sportowa jest obecnie światowym punktem odniesienia w kierunku poprawy jakości życia dzięki wsparciu Międzynarodowej Federacji Medycyny Sportowej (FIMS). Ponieważ jest to wciąż rozwijająca się specjalizacja, być może nigdy nie słyszałeś o medycynie sportowej, jeśli nie jesteś zawodowcem. Wiele osób uważa, że ​​rolą tego specjalisty jest praca tylko z wyczynowymi sportowcami, ale nie. Ten profesjonalista może również pracować z osobami, które chcą utrzymać, poprawić lub odzyskać swoje zdrowie.

Lekarz medycyny sportowej jest w stanie przepisać suplementy diety i aktywność fizyczną na różne choroby i poprawić jakość życia pacjenta.

Regularne ćwiczenia są korzystne dla organizmu, ale muszą być dobrze ukierunkowane. Tak więc rolą lekarza sportowego jest zapewnienie tych wskazówek, przyczyniając się w ten sposób do polepszenia zdrowia populacji. Zadzwoń do naszej przychodni w Ostrołęce i zapytaj o wizytę u lekarza medycyny sportowej