Lekarz rodzinny i internista na NFZ

Lekarz rodzinny-POZ

Potrzebujesz lekarza rodzinnego, który zajmie się całą Twoją rodziną? Lekarze rodzinni w naszej poradni są przeszkoleni we wszystkich dziedzinach medycyny. Zatroszczą się o Ciebie kompleksowo na każdym etapie Twojego życia, niezależnie od wieku czy płci. Obejmuje to dbałość o zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Lekarze rodzinni w Poradni lekarza rodzinnego Marek Świętochowski skupiają się dokładnie na swoich pacjentach i tworzą troskliwą relację. Wnikliwie słuchają i dokumentują historię zdrowia. Takie podejście pomaga podejmować lepsze decyzje w leczeniu.

Lekarz rodzinny i badania na NFZ — droga do lepszego samopoczucia

Twój lekarz rodzinny nie przyjmuje, a Ty nie wiesz jak sprawdzić dostępność innych lekarzy? Zadzwoń do nas — numer telefonu: 880-7165-6117. Lekarz rodzinny w naszej poradni (lokalizacja — Nowa Wieś) jest odpowiedzialny za diagnozowanie i leczenie ostrych i chronicznych chorób oraz wykonuje badania na NFZ. W naszej poradni zapewnimy Ci rutynowe badania przesiewowe, porady dotyczące zmian stylu życia, ale też badania prywatne, takie jak USG jamy brzusznej. Pomaga to zapobiegać problemom zdrowotnym, zanim się rozwiną. Jeśli potrzebujesz opieki specjalisty, Twój lekarz rodzinny skieruje Cię do odpowiedniej poradni lub lekarza. Pomożemy Ci skoordynować wszystkie aspekty opieki medycznej. Oprócz lekarza rodzinnego znajdziesz u nas opiekę internistypołożnej środowiskowej (POZ).

Lekarz rodzinny, internista — kompleksowa opieka medyczna na NFZ

Poradnia lekarza rodzinnego Marek Świętochowski jest przeznaczona dla osób, które potrzebują od razu prostej, niepilnej opieki medycznej (niewymagającej hospitalizacji). Czasem nasze godziny pracy przedłużane są do wieczora, by obsłużyć wszystkich naszych pacjentów wymagających porady czy konsultacji lekarskiej. Lekarz rodzinny, internista na NFZ przyjmują pacjentów z takich miejscowości jak: Nowa Wieś, Ostrołęka i Kadzidło — możliwe są również konsultacje online.

Co robi internista i kiedy go potrzebujesz? Internista – szybki dostęp

Lekarz medycyny rodzinnej i internista to medycy, którzy specjalizują się w narządach wewnętrznych, w tym chorób: serca, nerek, wątroby i płuc, w tym celu zlecają np. USG jamy brzusznej czy klatki piersiowej. Pomagają w leczeniu chorób tych i innych narządów, a także doskonale zdają sobie sprawę z interakcji pomiędzy nimi.

Internista, kto to? Czym zajmuje się internista?

Interniści pracują np. z pacjentami chorymi na cukrzycę. Jeśli cukrzyca nie jest odpowiednio leczona, może wpływać na inne narządy — dlatego ważna jest kompleksowa i bezpieczna opieka. U nas lekarz internista jest dostępny również online. Ponadto internista często pełni rolę strażnika, w ramach którego bacznie obserwuje układy organizmu pacjenta i pomaga radzić sobie z przewlekłymi chorobami. Dlatego porady internisty online są szczególnie wskazane dla osób, które mogą łatwo złapać infekcję. Do tego, gdy procesy chorobowe stają się zaawansowane, nasi interniści w razie potrzeby konsultują się z innymi specjalistami.

Medycyna rodzinna, internista i opieka medyczna Nowa Wieś

Podobnie jak wiele osób, możesz być zdezorientowany różnicą między lekarzem prowadzącym praktykę rodzinną a lekarzem internistą. Mówiąc najprościej, medycyna rodzinna obejmuje szerszą populację pacjentów niż zakres lekarza internisty. Lekarze medycyny rodzinnej dbają o ogólny stan zdrowia i samopoczucie w każdym wieku, w tym i dzieci. Zapewniają również opiekę ginekologiczną swoim pacjentkom. Interniści są intensywniej szkoleni w zakresie narządów wewnętrznych i procesów wewnętrznych oraz zajmują się tylko dorosłymi pacjentami.