Oferta świadczeń NFZ

Jak zmienić Lekarza rodzinnego?

Jak zmienić lekarza Rodzinnego?

Czy często dzwonisz do swojego lekarza, ale nikt nie odbiera? Być może twój lekarz nie jest w stanie udzielić ci teleporady bądź wypisać recepty. Nie trać swojego czasu i zdrowia zmień lekarza rodzinnego by otrzymać profesjonalną pomoc lekarza dla siebie i twojej rodziny. Czy wiesz ,że zmiana lekarza rodzinnego trwa około 5 minut i jest to prosty proces? Nie czekaj zadzwoń do lekarza rodzinnego w Ostrołęce w twojej okolicy już dziś, i umów się na pierwszą wizytę.

Zmiana lekarza rodzinnego, jest poważna decyzją. Jednakże nie raz jesteśmy zmuszeni zmienić lekarza gdy nie oferuje on kompleksowej opieki medycznej a nasza obecna sytuacja szczególnie tego wymaga. Lekarz rodzinny może w razie konieczność skierować pacjenta na badania np. USG jamy brzusznej. Lekarz rodzinny monitoruje nasze zdrowie oraz wspomogą w walce z zakażeniem i chorobą ,jednakże warto wtedy zastanowić się czy nasz lekarz oferuje wypisanie recepty online? Jeżeli tak , to bardzo dobrze jednakże nie zawsze tak jest.

Zmiana lekarza rodzinnego-dokumenty

By zmienić lekarza rodzinnego należy udać się do przychodni w celu wypełnienia i podpisania deklaracji. Taką deklarację możemy również otrzymać w wersji elektronicznej na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia. Możliwe jest również wypełnienie deklaracji w domu i przesłanie wersją elektroniczną.

Ile razy można zmienić lekarza rodzinnego?

Lekarza POZ można zmienić dwa razy w roku bezpłatnie , by wykonać kolejną zmianę należy wnieść opłatę w wysokości 80 zł. Możesz to zrobić na Internetowym Koncie Pacjenta , bez potrzeby wychodzenia z domu. Zmiana lekarza jest naprawdę prosta zrób to już dziś!

Jak wybrać lekarza rodzinnego?

Podczas zmiany lekarza, powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą z tych rzeczy jest lokalizacja ale pamiętaj ,że lekarz jest zawsze dostępny w formie teleporady. Kolejną kwestią jest również renoma i opinie na temat placówki. Podczas zmiany lekarza , spróbuj dowiedzieć się czy pacjenci chwalą wybraną przez ciebie placówkę i ją polecają. Jest to bardzo ważne ,żeby wybrać lekarza który zadba o twoje zdrowie ponieważ to właśnie o rozpoznaje chorobę i zleca dalszą analizę i badania.

Wybór lekarza POZ dodatkowe informacje

Podczas wypełniana deklaracji zmiany lekarza rodzinnego, znajduje się punkt w którym należy wpisać ile zmian zostało dokonanych w danym roku kalendarzowym. Jak wcześniej zostało wspominane dodatkowa zmiana niesienie za sobą jednorazowy koszt 80 zł. Istnieje jednak wyjątek kiedy nie pobierana jest opłata ,a mianowicie w momencie gdy zmiana lekarza jest podyktowana zmianą miejsca zamieszkania pacjenta bądź zaprzestaniem udzielania świadczeń przez dotychczasowego świadczeniodawcę. 

W imieniu niepełnoletnich pacjentów deklarację składają rodzice bądź opiekunowie prawni. Noworodki do 6 miesiąca życia zapisywanie są na podstawie dowodu ubezpieczenia rodzica czy opiekuna.